Skegness 2018 - EBF Draw

Article Index

 

2 Bowl Rinks Stoddard Trophy

Tie

Day

Time

Rink

Rnd

     

Score…….

A

Tues

09.15

A1

1

Derbyshire
S.Robinson/
C. Cheetham/                    
Ru. Robinson

v

Durham             
A. Lawton/
J. Lawton
J. Davison

23-9

B

Tues

09.15

A2

1

North Essex                        
M. Grimwood/
A. Barnes/
L. Blackham

v

Northumberland
G. Robinson/
L. Weddle/
C. Lowes

13-14

C

Tues

09.15

A3

1

Cleveland
B. Elwin/
B. Hul/
L.Weston

v

North Cambs
D. Burgess/
J.   Ivatt/          
I. Lawson

22-10

D

Tues

09.15

A4

1

Norfolk                             
R. Lloyd
/B. Gooch/                      
B. Sadler

v

Nottinghamshire          
A.   Brownley/                   G.  Pytalakowski/       
S.   Robinson

19-14

E

Tues

09.15

A5

1

Suffolk                            
D. Brown/
P.Bugg/                                     
A. Riches

v

Lincolnshire
Willey/
A. Bennett/
N. Rowe

 17-12
         

Round   2

     

F

Wed

9.15

A6

2

Winner of B

Northumberland
G. Robinson/
L. Weddle/
C. Lowes

v

Huntingdonshire  
R. Wilson/
S.   Wilson
O.Kennedy

8-20

G

Wed

9.15

B1

2

Winner of A 

Derbyshire
S.Robinson/
C. Cheetham/                    
Ru. Robinson

v

Winner of D

Norfolk                             R. Lloyd
/B. Gooch/                      
B. Sadler 

20-12

H

Wed

9.15

B3

2

Winner of E 

Suffolk                            
D. Brown/
P.   Bugg /                                     
A. Riches 

v

Humberside
P. Jefferson/                  
R. Armitage/                    
B. Emmerson

19-20

J

Wed

9.15

B2

2

Winner of C

Cleveland
B. Elwin/
B. Hul/
L.Weston 

v

Northamptonshire
A. P. Dalliday/
S. Law/
T.   Morton

12-21
         

Semi-final

     

X

Thur

9.15

C5

S/F

Winner of G

Derbyshire
S.Robinson/
C. Cheetham/                    
Ru. Robinson 

v

Winner of F

Huntingdonshire  
R. Wilson/
S.   Wilson
O.Kennedy

15-19

Y

Thur

9.15

C6

S/F

Winner of H

Humberside
P. Jefferson/                  
R. Armitage/                    
B. Emmerson 

v

Winner of J

Northamptonshire
A. P. Dalliday/
S. Law/
T.   Morton 

 11-23
         

Final

     
 

Fri

2.15

C4

Final

Winner X

Huntingdonshire  
R. Wilson/
S.   Wilson
O.Kennedy 

v

Winner Y

Northamptonshire
A. P. Dalliday/
S. Law/
T.   Morton

 11-22

12.