Skegness 2018 - EBF Draw

Article Index

 

3 Bowl Rinks Frank Holmes Shield  

Tie

Day

Time

Rink

Rnd

     

Score…….

A

Tues

2.15

C1

1

Lincolnshire
A. Smith/
J. Cross/              
P. Roberts

v

Derbyshire
S.Robinson/                        
C. Cheetham/                    
Ri. Robinson

19-8

B

Tues

2.15

C2

1

Cleveland
N. Thompson/
A. Waller/
G. Thompson

v

Durham                          
T. Humphries/
L. Pope/
B. Wigham

23-14

C

Tues

2.15

C4

1

Huntingdonshire
S. Leader/                            
T. Swannell/
E.   Elmore

v

Humberside
G. Bell/                
M.  Burman/                        
T.   Musson

11-17

D

Tues

2.15

C5

1

Norfolk                                       C. Derry/
N. Gant/              
M. Turner

v

Northamptonshire
R. Stevens/                    
G.   Agger/                        
M.   Welsford

15-14

E

Tues

2.15

C3

1

Suffolk
S. Pleasance/                        
G. Buckingham/                  
M. Payne

v

Nottinghamshire          
D. Colley/                      
S. Croxall/
P. Dayus

 9-16
         

Round   2

     

F

Wed

2.15

A1

2

North Cambs
J. Fox/
M. Hewitt/              
A.   Hailes

v

Winner of C

Humberside
G. Bell/                 M.  Burman/         
T.   Musson 

16-12

G

Wed

2.15

A2

2

Winner of A

Lincolnshire

A. Smith/
J. Cross/              
P. Roberts 

v

Winner of E 

Nottinghamshire          
D. Colley/                      
S. Croxall/
P. Dayus 

16-18

H

Wed

2.15

A3

2

Northumberland
P. Freeman/
J. Howe/
A. Seymour

v

Winner of B

Cleveland
N. Thompson/
A. Waller/
G. Thompson 

21-6

J

Wed

2.15

A4

2

North Essex
S. Botten/
D. Lewis /
B. Stephens

v

Winner of D

Norfolk                                       C. Derry/
N. Gant/              
M. Turner 

16-17
         

Semi-final

     

X

Thur

2.15

C2

S/F

Winner of G

Nottinghamshire          
D. Colley/                      
S. Croxall/
P. Dayus  

v

Winner of F

North Cambs
J. Fox/
M. Hewitt/              
A.   Hailes 

12-23

Y

Thur

2.15

C4

S/F

Winner of H

Northumberland
P. Freeman/
J. Howe/
A. Seymour 

v

Winner of J

Norfolk                                       C. Derry/
N. Gant/              
M. Turner

 16-10
         

Final

     
 

Fri

2.15

C3

Final

Winner X

North Cambs
 Fox J./
M. Hewitt/              
A.   Hailes 

v

Winner Y

Northumberland
P. Freeman/
J. Howe/
A. Seymour

 12-22

13.